Lifelong learning - nowa idea

Niech podniesie rękę ten, kto ani razu nie usłyszał stwierdzenia, że potrzeba solidnego wykształcenia, aby znaleźć dobrą pracę i móc poradzić sobie w dorosłym życiu.

HR  | 

Niech podniesie rękę ten, kto ani razu nie usłyszał stwierdzenia, że potrzeba solidnego wykształcenia, aby znaleźć dobrą pracę i móc poradzić sobie w dorosłym życiu. Cóż, to już nie jest wystarczające na dzisiejsze czasy.

W obliczu postępującej globalizacji, stałego rozwoju technologicznego, zmian kulturowych i ekonomicznych potrzebujemy być niezwykle elastyczni oraz otwarci na wiedzę, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Musimy uczyć się przez całe życie i w każdym jego aspekcie, nie ograniczając się do danej instytucji ani do danego miejsca. Musimy iść w zgodzie z ideą Lifelong Learning(LLL).


Ogólne założenie

Lifelong learning jest ideą przyświecająca nauce przez całe życie i w każdym jego aspekcie. Z założenia usługi edukacyjne, czy też państwa kierujące się nowym nurtem mają zapewnić szeroki dostęp do wiedzy, nie ograniczając się do danego miejsca czy czasu. Niestety w praktyce nic nie jest tak proste. W przypadku Lifelong learning jest tyle definicji, ile...krajów. Często są one tworzone w indywidualnym dopasowaniu do gospodarki, ekonomii oraz polityki danego państwa. Jednak trzeba pamiętać o tym, że żyjemy w czasach postępującej globalizacji i co jeszcze do nas nie przyszło z zachodu, ostatecznie się pojawi. Polska tak naprawdę jest dopiero na początku drogi w edukowaniu swoich obywateli na tematy związane z kształceniem osobistym i zawodowym. To się jednak wkrótce zmieni, a my chcemy towarzyszyć temu od samego początku.

Typy nauki

Ogólne założenie Lifelong learningu tyczy się nauki w każdym aspekcie naszego życia, stąd można wyróżnić kilka specyficznych rodzaji: - uczenie formalne – polega na nauce w kontekście zorganizowanym, zamkniętym strukturalnie (szkolenie wewnętrzne, ośrodki szkoleniowe) i może prowadzić do uzyskania danego dyplomu czy certyfikatu. Są to aktywności świadomie zaplanowane w celach nauki., - uczenie pozaformalne – jest to określenie na aktywności, które nie są bezpośrednio określane jako nauka, ale i tak prowadzą do nabycia umiejętności potrzebnych np. w miejscu pracy. Są to aktywności świadomie zaplanowane., - uczenie nieformalne – jest to nauka z życia codziennego. Coś co nabywamy nieświadomie i niechcący, a jest przydatne we wszystkich sferach naszego życia. Są one nieświadome i niezaplanowane.

Nasza filozofia

Helion Szkolenia powstało w zgodzie z ideą Lifelong learning, chcąc zapewnić szeroko dostępne możliwości nauki. Zapewniamy naukę zarówno w formie zorganizowanej i zamkniętej strukturalnie, jak i pozaformalnej. Dzięki naszej ofercie zdobędziesz nowe umiejętności pod okiem doświadczonego trenera oraz będziesz miał możliwość nauki indywidualnej przy pomocy e-booków i videokursów. Ponadto, dzięki rozbudowanej strukturze Grupy Helion, zawsze poza korzystaniu z usług Helion Szkolenia masz możliwość korzystania z pozostałej oferty – książek, e-booków, videokursów o tematyce zarówno IT jak i biznesowej.

newsletter bądź zawsze na bieżąco